Feelgood forte:
Izboljšajte razpoloženje ter obvladajte stres in tesnobo z 100% naravnim psihobiotikom.
Koristi tega psihobiotika so najbolje raziskane pri stresu, tesnobi in depresiji. Dobro psihično ravnovesje je povezano z dobro črevesno mikrobioto, ki jo pomagajo ustvariti prav izbrane mlečnokislinske bakterije.
Feelgood forte vsebuje dobre mlečnokislinske bakterije
če čutite:
- pomanjkanje energije
- depresijo
- anksioznost
- nervozo
- stres
- pomanjkanje ali izgubo zanimanja
- neraspoloženje
- nemir
Uporabite za:
POZITIVNO RAZPOLOŽENJE
Hormon sreče, poznan tudi kot Serotonin, vpliva na dobro razpoloženje in občutek sreče. 95 % serotonina nastaja v črevesju, za njegovo sintezo pa potrebujemo prav dobre črevesne bakterije.
ČUSTVENO RAVNOVESJE
Šentjanževka , se v ljudski medicini uporabljajo za zdravljenje trebušnih, opeklin in živčnih bolezni. Klinično je dobro dokazano njeno antidepresivno delovanje.
Vir; Wikipedija
Danes je šentjanževka ena najbolj raziskanih zdravilnih rastlin.
Več deset kliničnih študij je potrdilo njeno učinkovitost pri blagih do srednje težkih depresivnih stanjih s spremljajočimi znaki, kot so potrtost, nerazpoloženje, izguba zanimanja in pomanjkanje energije. Ugotovili so, da je učinek primerljiv s sinteznimi antidepresivi, prenašanje šentjanževke pa je celo boljše oziroma je izraženih manj neželenih učinkov.
Vir: Gorenjske lekarne
Žafran poznamo tudi kot “naravni antidepresiv”.
Izvleček žafrana, ki ga vsebuje Feelgood Forte, prispeva k sproščenosti, pozitivnemu razpoloženju in čustvenemu ravnovesju.



Kaj pravijo uporabniki?

PSIHOBIOTIK:
Obstoječi dokazi kažejo, da se večnamenski učinki mlečnokislinskih bakterij pripisujejo njegovi sposobnosti stabilizacije črevesne mikrobiote in izboljšanja črevesnega okolja.
- izboljšuje imunsko disfunkcijo z vzpostavljanjem fino nastavljenega homeostatskega ravnovesja v interakciji gostitelj-mikrobiom.
Psihobiotika je izraz, ki se uporablja v preliminarnih raziskavah za označevanje živih bakterij, ki bi ob zaužitju v ustreznih količinah lahko prinesle koristi za duševno zdravje, saj vplivajo na mikrobioto gostiteljskega organizma.
Reference:
Sarkar A, Lehto SM, Harty S, Dinan TG, Cryan JF, Burnet PW (November 2016). “Psychobiotics and the Manipulation of Bacteria-Gut-Brain Signals”. Trends in Neurosciences. 39 (11): 763–81. doi:10.1016/j.tins.2016.09.002. PMC 5102282. PMID 27793434.
ZANESLJIVO DELOVANJE
Posebne veganske kapsule varujejo dobre mlečnokislinske bakterije, da nepoškodovane prispejo v črevesje, torej do mesta delovanja.
STABILNOST IZDELKA
Veganske kapsule lahko shranjujete pri sobni temperaturi, saj imajo zagotovljeno stabilnost v teh pogojih vse do konca roka uporabe. Izdelka torej ni treba hraniti v hladilniku.
Stres poruši ravnovesje v črevesju
Stres oziroma stresni hormon kortizol lahko poškoduje črevesno mikrobioto in zmanjša število in raznolikost črevesnih bakterij. Porušeno ravnovesje med dobrimi in slabimi bakterijami v črevesju pa lahko povzroči tesnobo, depresijo in upad spomina.
- Znaki povišanega kortizola so:
- anksioznost in depresija,
- glavoboli,
- povečanje telesne teže, predvsem v predelu pasu,
- motnje spanja,
- razdražljivo črevo,
- upad spomina in koncentracije,
- mišična šibkost,
- povišan krvni tlak in pulz.
Vir:
- Foster JA, at.al. Stress & the gut-brain axis: Regulation by the microbiome. Neurobiol Stress. 2017 Mar 19;7:124-136.
- Sherwin E, et al. Microbiota and the social brain. Science. 2019 ;366(6465)
- Midden V. Vloga črevesnega mikrobioma pri odzivu na stres. eSINAPSA. 2017, številka 13
Vpliv črevesne mikrobiote na možgane in vedenje
Do nedavnega je bilo znano, da imajo dobre bakterije, ki bivajo v črevesju, pomembno vlogo pri prebavi in imunskem sistemu. V zadnjem času pa je objavljenih veliko raziskav, v katerih znanstveniki ugotavljajo, da imajo dobre bakterije velik vpliv tudi na možgane, vedenje in razpoloženje.
Ko smo zdravi
- Normalna črevesna mikrobiota
- Urejena prebava
- Pozitivno razpoloženje
- Normalno vedenjeZdrav imunski sistem
Vir: Hollins S, et. al. Stress, microbiota, and immunity. Current Opinion in Behavioral Sciences,
2019, 28: 66-71,
Ko smo v stresu
- Porušeno ravnovesje črevesne mikrobiote
- Prebavne težave
- Nihanje razpoloženja
- Spremenjeno vedenje
- Oslabljen imunski sistem
- Povečana tesnoba
Kaj so psihobiotiki?
Psihobiotiki so zdravju koristni mikroorganizmi, ki imajo ob zaužitju v zadostnih količinah, koristen vpliv na duševno zdravje. Največkrat so to mikoorganizmi iz družin Lactobacillus in Bifidobacteria.
Kako dobri črevesni mikroorganizmi vplivajo na razpoloženje?
- Znižajo stresni hormon kortizol.
- Zvišajo hormon sreče serotonin.
- Povečajo nastanek kratkoverižnih maščobnih kislin.
- Zmanjšajo nastanek vnetnih citokinov.
Vir:
- Dinan TG et.al. The Microbiome-Gut-Brain Axis in Health and Disease. Gastroenterol Clin North Am. 2017 Mar;46(1):77-89.
- Sarkar A et. al. Psychobiotics and the Manipulation of Bacteria–Gut–Brain Signals. Trends Neurosci. 2016 Nov; 39(11): 763–781.
Mnenja
Ta izdelek še nima ocene.